Można sobie od razu powiedzieć, że nie ma takiego biznesu, który skazany byłby na sukces. Niestety, nie ma. Im bardziej oryginalny pomysł, tym bardziej nie wiadomo, jak zareaguje rynek. Dlatego biznesy o początkowym niewielkim nakładzie finansowym bardziej kuszą, gdyż niewiele można stracić. Trzeba mieć też żyłkę biznesmena, aby móc z powodzeniem prowadzić własną działalność. No i przede wszystkim, należy być bardzo, ale to bardzo pracowitym. Własny biznes, niech to będzie nawet w internecie, warto założyć wtedy, gdy się na czymś znamy, mamy patent na wyjątkowe umiejętności. Trzeba być dobrym w jakiejś dziedzinie, aby moc przetrwać napór konkurencji.

To warunek konieczny.

Do niego, do tych bardzo wysokich zdolności trzeba dołożyć dużą odporność psychiczną. Na niewygody i trudy rozpoczynania biznesu, a potem na jego prowadzenie. Nie ma takiego momentu, ze już można powiedzieć sobie, nie tyle działa przedsiębiorstwo prężnie, że mogę odpuścić. Nie można. Cały czas trzeba iść o krok przed całą firmą i sprawdzać trendy modowe, tendencje zakupowe, oczekiwania klientów, zmiany technologiczne, śledzić co pojawia się nowego w branży i natychmiast reagować.

Trzeba wyprzedzać o sekundę myśl klienta i proponować mu to, o czym właśnie miał pomyśleć. To trudna sztuka, godna biznesmena, który potrafi robić to, co robi. Codziennie zawiesza działalność trochę ponad dwa tysiące osób, miej więcej tyle samo otwiera i zamyka. Tyle samo ludzi codziennie ma nadzieję, że to właśnie im się powiedzie, że to oni wygrają los na loterii i zbudują imperium jak już paru się kiedyś udało i mają teraz swoje kanały telewizyjne. Oprócz wysokich umiejętności, hartu ducha tym, którzy chcą być biznesmenami z rozmachem, przyda się wizjonerstwo. Dobrze jest mieć ideę, wyobrażenie jak moje przedsięwzięcie będzie wyglądać. I dążyć do tego. Codziennie podejmować tylko te działania, które będą cię przybliżać do końcowego sukcesu. A każdą wędrówkę zaczyna się od pierwszego kroku.